Ze života šermu v únoru 2023
O posledním víkendu se konalo několik šermířských soutěží se širokou účastí šermířů Slavoje.
Porvat se o šanci účastnit se mistrovství světa odjely naše kadetky do Polského Krakova. Míša Titěrová a Karolína Kühnová nastoupily do turnaje v celoevropské konkurenci velmi odhodlaně. Káje jedno vítězství v základní skupině na postup nestačilo. Míša vybojovala dvě, a tak si mohla vychutnat účast v eliminaci. Proti obrovité Norce dělala, co mohla, ale na další postup to nestačilo. Sbírat zkušenosti na mezinárodních turnajích je správnou cestou, jak se zlepšovat.
Dámy, děkujeme za reprezentaci oddílu.

V Praze se představily naše mladší žákyně, Alžběta Dvořáková a Emma Černá. Děvčata v Praze umí bojovat a byla na planších sakra vidět. Bětka byla v základních skupinách k nezastavení. Vybojovala skvělé třetí místo a Slavoj má zase šermířku na bedně. Emma měla svůj pomalejší rozjezd, ale zápas od zápasu byla jistější a lepší. Do finálové osmičky se nedostala smolným závěrem s nepříjemnou domácí soupeřskou Rovenskou.
Skvělá práce, holky. Příště to bude ještě lepší.

V neděli čekali na svůj start minižáci a minižačky. Pro Terezku Královou, Štěpána Michla a Mariana Matušku to byly první závody v životě. Nervozita byla obrovská, ale každý z nich si užil alespoň jedno vítězství. Marián dokonce tři. Jsou to bojovníci a na závodech se zlepšovali každým výpadem.
Jen tak dál, ať můžete brzy šermovat o medaile.

Adéla Kuglerová byla v základní skupině snad nejklidnější šermířkou v celé hale, nakonec se o zásah do osmičky nedostala. Další naši šermíři, Josef Dáňa, Karel Kolář a Matěj Procházka už si v minulosti turnaj vyzkoušeli a Matěj finálovou osmičku dokonce obhajoval. Konkurence se našim šermířům hodně rozrostla, a tak to teď na lepší než 10. místo pro Matěje nestačilo.
Nevadí, kluci, dočkáte se příště.
Turnaj Veteránů "Letňanský kmet"
1. Špatenka
2. Bodó
6. Titěra
Šerm Litoměřice